Murat Us

Murat Us

Kasım 1989’un soğuktan dudakları çatır çatır çatlattığı bir pazartesi gecesi dünyaya gözlerini Kadıköy’de açtı. Murat, insanlar Batı’ya giderken, Batı’dan Doğu’ya doğru yol alıp soluğu Gebze’de aldı. Gebze’deki gençlik yıllarından sonra ilim irfan öğrenmek amacıyla 2007 yılının güz aylarında ülkenin batısına, Edirne’ye gitti. Burada geçen beş yıllık eğitim hayatından sonra düzenin zorlaması neticesinde Ağustos 2012’de çalışmaya başladı. Mezuniyetten sonraki bir yıl boyunca işin mutfağında çıraklık yaptı. Başarılı geçen çıraklık döneminin ardından askerlik için kendini bir yıllığına Ankara’da, çok yıldızlıların arasında buluverdi.

Buradaki görevlerini de başarıyla yerine getirdikten sonra 2015’in başlarında, kıyamet gibi bir soğukta hayatı Localex ile kesişti. Şirketin kuruluşundan bu yana Üretim ve Kalite Kontrol Yöneticisi olarak çalışan Murat’ın başlıca görevleri arasında ekibin diğer üyeleriyle ortak çalışmalar yürüterek ilgili yöntemlerin, kalite standartlarının, stil kılavuzlarının oluşturulması; çeviri ve devamında gelen linguistik işlemlerin uluslararası düzeydeki standartlarla uyumlu olmasının sağlanması; istatistiksel bilgilerin analizlerini gerçekleştirerek, bunların en verimli şekilde kullanılması ve dil uzmanlarının performanslarını takip ederek eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bu eğitimlerin uygulanması yer alıyor.

Localex’in kuruluşu sonrasındaki ilk iki yılını İstanbul’da geçiren Murat, Ege’ye gitmek isteyen Localex ile birlikte kendisini Karşıyaka’da buluverdi.

Sıkı bir Kaf Sin Kaf taraftarı olan Murat, ekonomi, iktisat, siyaset ve teknoloji ile yakından ilgileniyor.