Konaklama ve Ulaşım

Konaklama için Nesin Matematik Köyü’nde bulunan paylaşımlı, tek ve çift kişilik odaları kullanacağız. Aşağıda belirtilen konaklama ücretleri ve seçenekleri Nesin Matematik Köyü’nün belirlediği ücret ve seçeneklerdir. Sıkışık bir programla hareket edeceğimiz için konaklamanızı Nesin Matematik Köyü’nde yapmanızı tavsiye ederiz.

Nesin Matematik Köyü’nde konaklamak isterseniz odanızı şimdiden ayırtmayı unutmayın.

Başvuru formunu doldururken konaklama tercihinizi bildirmenizi rica ederiz. Konaklama tercihinize göre Nesin Matematik Köyü’ndeki (müsaitlik durumuna göre) yerinizi ayırtacağız. Matematik Köyü’nde yer olmaması halinde sizi Şirince’deki başka yerlere yönlendirmeye çalışacağız.

16-17 Mart 2018 tarihleri (Cuma ve Cumartesi geceleri) için aşağıda belirtilen fiyatlarla konaklama rezervasyonu yaptırdık:

  • Gecelik 125 TL (10 kişilik paylaşımlı yurt odası)
  • Gecelik 180 TL (Tek kişilik oda)
  • Gecelik 290 TL (İki kişilik tek yataklı oda)
  • Gecelik 290 TL (İki kişilik 1+1 oda)

* Matematik Köyü’nde etkinlik için ayırdığımız tüm odalar maalesef doldu. Konaklama için Şirince’deki diğer seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Şirince’de konaklama seçenekleri için tıklayınız.

EVLER
KOĞUŞLAR

Daha fazla bilgi için Nesin Matematik Köyü sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu fiyatlardan faydalanabilmek için başvurunuzu 12 Şubat 2018’e kadar yapmanız gerekmektedir. Başvuru formundaki konaklama tercihinize göre konaklama ücretini ileteceğimiz hesaba yatırmanızı rica edeceğiz.

Etkinlik katılımcılarının konaklaması için özel bir fiyata sınırlı sayıda yeri rezerve ettik. Sınırlı sayıda yer olduğundan rezervasyonlarınızı erkenden yapmanızı öneririz. Çeviri Köyü Etkinlik Komitesi’nin ayırtmış olduğu yerlere yapacağınız rezervasyon başvurusu 12 Şubat 2018’e kadar geçerli olacak. Bu tarihten sonra yapılacak rezervasyonlar, Nesin Matematik Köyü yönetiminin takdirine göre kabul edilecek ve Matematik Köyü’nün belirleyeceği ücret ve yer durumuna bağlı olacaktır.

Odaların tamamının dolu olması halinde sizi başka konaklama seçeneklerine yönlendireceğiz.

Diğer Konaklama Seçenekleri

Nesin Matematik Köyü’nde kalmanızı öneriyor olsak da köyde yer bulamamanız veya farklı bir yerde konaklamak istemeniz halinde Şirince’deki diğer alternatiflere göz atmanızı ve başvuru formunda bunu belirtmenizi rica ederiz.

ÖNEMLİ NOT: Nesin Matematik Köyü dışında konaklamanız halinde oturumların düzenleneceği mekanları kullanabilmemiz adına Nesin Matematik Köyü yönetimi ile yaptığımız anlaşma nedeniyle her iki gün için ayrıca ücret talep edileceğini unutmayınız 🙂 Bu ücret günlük 60 TL olacaktır ve kayıt ücretine eklenecektir.

Mesafeler
  • İzmir – Selcuk 75 km.
  • Selçuk – Şirince 8 km.
  • Şirince – Nesin Matematik Köyü 800 m.
Selçuk’a Ulaşım

Otobüsle
Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Eğer otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a her 40 dakikada bir otobüs var. İzmir garajından ilk otobüs 07.00’de. Son otobüs 21.00’de. Gaziemir’den geçen Selçuk otobüsleri de mevcuttur. Gaziemir’den ilk otobüs 6.55’te, son otobüs 21.20’de. Firmalardan biri Selçuk Efes’tir. İzmir-Selçuk arası çalışan otobüslerin ücreti 10 TL’dir. Ayrıntılı otobüs saatleri için tıklayın.

Uçakla
İzmir Havaalanı – Selçuk yolu. Gaziemir’den gelen Selçuk otobüsleri havaalanı yolundan geçiyor.

  • Otobüslere binebilmek için, geçiş güzergahındaki Tansaş’ın yanına gitmeniz gerekiyor. Havaalanı-Tansaş arası taksiyle 5 dakika. Sabah 06.40”tan 20.30’a kadar 40 dakikada bir otobüs var. Otobüs firması aynı; Selçuk Efes (0232 892 39 79). Gaziemir-Selçuk otobüslerinin ücreti 10 TL’dir.
  • Havalanından Selçuk’a trenle de ulaşabilirsiniz. Tren ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıdadır.
  • Hava alanından Selçuk’a giden otobüs firmaları da olabilir. Bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Havaş bunlardan biridir. Havaş servis noktaları için tıklayın. İletişim için 444 0 487. İzmir-Selçuk (Kuşadası) Havaş ücreti 25 TL’dir.

Trenle
İzmir’den Selçuk’a giden ana hat trenleri için tıklayın. Selçuk’tan İzmir’e giden ana hat trenleri için tıklayın. Selçuk tren istasyonunun telefonu: 0232 892 60 06.

Özel Araçla
İzmir’e geldikten sonra, İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşırsınız. Torbalı gişelerini yaklaşık 20 km geçtikten sonra Selçuk gişelerine ve Selçuk yoluna ulaşırsınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz yaklaşık 200 metre ileride solda Şirince yoluna ulaşabilirsiniz. (Şirince tabelasını da görebilirsiniz.)

Şirince’ye Ulaşım
Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7.20’de. Saat 9.00’a kadar her 20 dakikada bir, 09.00’dan 16.00’ya kadar her 30 dakikada bir, 16:00’dan 18.20’ye kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Şirince’den Selçuk’a ilk otobüs 07.40’ta. Saat 07.40’tan 19.00’a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk-Şirince minibüslerinin ücreti 3 TL. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 50 TL.

Matematik Köyü’ne Ulaşım
Şirince ile Matematik Köyü arası 800 m. Yürüme mesafesinde. Yol boyunca tabelalar var. Ziyaretçilerimiz kendi imkanlarıyla ulaşıyorlar.

Yol Tarifi Alın 

Kaynak: http://www.nesinkoyleri.org/ulasim.php