Etkinlik Yeri

Birincisi Temmuz 2017’de Gökçeada’da “Çeviri ve Doğa Yaz Kampı” başlığıyla düzenlenen Çeviri Köyü etkinlikler dizisinin ikincisi “Çeviri, Doğa ve Teknoloji Bahar Kampı” başlığıyla 16-18 Mart 2018 tarihleri arasında İzmir, Şirince Nesin Matematik Köyü’nde düzenlenecek.

Gökçeada etkinliği “Çeviri ve Doğa 1.0 Yaz Kampı” hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

“Nesin Matematik Köyü, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince köyünün 1 kilometre uzağındaki Kayser dağının yamaçlarındadır. Toplam arazi 31 dönüm dolayındadır ve doğanın içindedir.”

Nesin Matematik Köyü hakkında detaylı bilgi için: Nesin Matematik Köyü

Gelişen teknolojilerle birlikte ortaya çıkmaya başlayan “yeni insan”ı ve “yeni çevirmen”i tanımlama sürecinde olabildiğince doğada olmak, bizleri ilgilendiren meseleleri bilimin, matematiğin, felsefenin ve sanatın konuşulduğu, doğayla uyumlu mekânlarda yapabilmek ve tartışmalara hep birlikte yön verebilmek gerektiğine inanıyoruz.

Tam da bu nedenlerle, Nesin Matematik Köyü (ve bünyesindeki Felsefe Köyü, Tiyatro Medresesi gibi yapılar) Çeviri Köyü Projesi’nin ilham alabileceği türden bir çalışma. “Çeviri, Doğa ve Teknoloji Bahar Kampı” etkinliğinin içeriğinin bu gibi mekânlarda tartışılabilmesini önemsiyor ve Nesin Matematik Köyü’ne bizi ağırladığı için ayrıca teşekkür ediyoruz 🙂

Nişanyan Houses

Vikipedi’de Şirince

Türkiye’nin Gizli Cennetleri: Şirince

Şirince Evleri

ŞİRİNCE KÖYÜ GALERİ