Başvuru ve Kayıt

 • Etkinliğe çeviri sektöründe çalışan pozisyonunda olan kişiler, çeviri araştırmacıları ve çeviri öğrencileri başvuru yapabilir.
 • Etkinliğe katılım sınırlıdır. Başvurunuz alındığında sizinle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçerek başvurunuzu onaylayacağız.
 • Erken kayıt ücreti 15 Ocak 2018, 00.00 – 3 Şubat 2018, 23.59 arasında geçerlidir.
 • Tam kayıt ücreti 4 Şubat 2018, 00.00 ile etkinlik tarihine kadar geçerlidir.
 • Erken Kayıt imkânından yararlanabilmeniz için 3 Şubat 2018’e kadar kaydolmanız gerekmektedir.
 • Fiyatlara KDV (%18) dahildir.
 • Konferans katılım ücretlerinin ödemesi Türk Lirası cinsinden yapılır.
 • Fatura tarafınıza ulaştırıldıktan sonra ödemenin hemen yapılması gerekmektedir.
 • Tüm ödemelerin kayıt sırasında banka havalesi ile yapılması gerekmektedir. Banka hesap bilgilerini faturanızda bulabilirsiniz. Tüm banka havale ücretleri katılımcıya aittir.
 • Ödeme, Erken Kayıt dönemi sona ermeden önce alınmamışsa indirimli ücretten faydalanabilmeniz için ödeme belgenizi e-posta ile göndermeniz gerekmektedir.
 • Etkinliğe katılabilmeniz için ücretlerin eksiksiz ödenmiş olması veya ödemenin yapıldığını gösterebilmeniz gerekmektedir.

Katılımın İptali ve Bir Başkasına Devredilmesi

Kaydınızı iptal edebilirsiniz. Geri ödeme (50 TL’lik idari ücret kesintisi dışında) aşağıdaki takvime göre yapılacaktır:

 • Etkinlikten dört hafta öncesine kadar (16 Şubat 2018): %100 geri ödeme
 • Etkinlikten iki hafta önce (2 Mart 2018): %50 geri ödeme
 • Etkinliğe iki hafta kala (3 Mart 2018’den itibaren): Geri ödeme yapılmaz
 • Etkinliğe kaydolmanıza rağmen katılım sağlamamanız durumunda geri ödeme yapılmaz

Kaydınızı başka birine devredebilirsiniz.

Etkinlikten en az bir hafta önce Çeviri Köyü Etkinlik Komitesi’ni önceden bilgilendirerek kaydınızı başka birine devredebilirsiniz.

İptal, geri ödeme veya başka birisine devir için ilgili tüm taleplerinizi yazılı olarak iletmeniz gerekmektedir. Bize info@translationvillage.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Organizasyon ekibinin kontrolü dışındaki koşullar nedeniyle, konuşmacılar ve/veya konular değişebilir ya da iptal edilebilir. Bu nedenle, Çeviri Köyü Etkinlik Komitesi, ilan edilen konuşmacıları ve/veya gerekirse program konularını değiştirme hakkını saklı tutar. Herhangi bir değişiklik olması durumunda, ilgili yenilikler web sitesinden mümkün olan en kısa sürede duyurulacaktır.

ŞİMDİ BAŞVURUN

Çeviri Köyü Projesi, etkinlik düzenlerken herhangi bir kâr amacı gütmemektedir.

Kayıt sürecinde toplanacak ücretler, etkinlik organizasyonunda ve sonrasında oluşacak masrafların karşılanması için kullanılacaktır. Artan bir meblağ olduğunda bu, bir sonraki Çeviri Köyü etkinliğinin organizasyonu için kullanılacaktır.

Erken kayıt yaptırarak %40 oranında indirim şansı elde edebilirsiniz.

Erken kayıtlar 3 Şubat 2018’de sona eriyor.

Şimdi Başvurun

Nesin Matematik Köyü’nde konaklamak isterseniz odanızı şimdiden ayırtmayı unutmayın.

Konaklama Hakkında Detaylı Bilgi

ÖNEMLİ NOT: Başvuru formunu doldururken konaklama tercihinizi de bildirmenizi rica ederiz. Konaklama tercihinize göre Nesin Matematik Köyü’ndeki (müsaitlik durumuna göre) yerinizi ayırtacağız. Matematik Köyü’nde yer olmaması halinde sizi başka yerlere yönlendirmeye çalışacağız.

Şimdi Başvurun

Çeviri Köyü Ücretsiz Katılım ve Konaklama Bursu

Nedir?

Etkinliğe katılmak isteyen, ancak kayıt ve konaklama ücretlerini ödeyemeyecek arkadaşların katılım ve konaklama ücretlerini sponsorlar vasıtası ile karşılamaya çalışacağız.

Kimler Başvurabilir?

Çeviri alanında çalışma yapan öğrenci ve serbest çevirmenler bu bursa başvurabilir.

Kaç Kişi?

Şimdilik en fazla beş kişiyi etkinliğe ücretsiz olarak kabul edebiliyoruz. Bu sayıyı artırabildiğimizde gerekli duyuruları yapıp ücretsiz katılımları artırmaya gayret edeceğiz.

Nasıl Başvurmalı?

Ücretsiz Katılım Bursu’na başvurabilmek için 250-500 kelimelik kısa bir yazı yazmanızı rica ediyoruz. Bu yazıda, kendinizle ilgili bilgilere yer verebilir, çeviri sektörüyle olan ilişkinizden ve bu bursu niçin istediğinizden bahsedebilirsiniz.

Bu formla birlikte Etkinlik Başvuru Formu’nu da doldurmayı unutmayın!

Burs başvurunuzu yaptıktan sonra info@translationvillage.org adresine özgeçmişinizi göndermenizi rica ederiz.